fbpx

Przejażdżka sportowym autem po Torze Bednary

Marzy Ci się przejażdżka sportowym samochodem? Chcesz spróbować swoich sił podczas jazdy na torze wyścigowym? A może planujesz zorganizować event z motywem motoryzacyjnym lub podarować komuś autoprezent? Warto więc sprawdzić, co ma do zaoferowania tor Bednary! Znajduje się on w województwie wielkopolskim – ok. 30 km od Gniezna i 35 km od Poznania. Podobnie jak w przypadku wielu innych torów wyścigowych, tak i ten znajduje się na płycie dawnego lotniska. Gwarantuje to świetny dojazd, duży obszar oraz wysokiej jakości nawierzchnię, zapewniającą dobrą przyczepność.

 

Tor Bednary to aż 300 ha całkowitej powierzchni! Na ogromnym terytorium znajdują się 2 pełnowymiarowe płyty poślizgowe, a nawet tor MSP dedykowany sportom motocyklowym z licznymi przeszkodami mechanicznymi. Jak więc widzisz obiekt ma sporo do zaoferowania, a jeśli marzysz o przejażdżce torem wyścigowym Bednary Driving City w superszybkim samochodzie, poniżej znajdziesz informacje na temat jego specyfikacji!

Tor wyścigowy Bednary Driving City

Tor wyścigowy Bednary Driving City to największy w Polsce ośrodek doskonalenia techniki jazdy. Posiada płyty poślizgowe do nauki hamowania na śliskiej powierzchni, dwustrefowy i niezwykle precyzyjny pomiar prędkości, sztuczne oświetlenie umożliwiające jazdę po zmroku i szarpak z kurtynami wodnymi do opanowywania poślizgu nadsterownego. Najbardziej zaawansowanym elementem obiektu jest górka szkoleniowa, na której różnica poziomów wynosi aż 14 metrów, a zjazd z niej zakończony jest zakrętem o nachyleniu 10 stopni. Wyjątkowym i niespotykanym na innych obiektach elementem są tory off-road, wykorzystywane podczas zajęć z udziałem buggy, quadów i samochodów terenowych.

 

Jeśli jednak Twoim celem jest przejażdżka sportowym samochodem, z pewnością najbardziej interesuje Cię to, jak wygląda tor wyścigowy Bednary Driving City! Ten także jest nieprzeciętny. Nitka toru może mierzyć nawet 6 km – asfaltowy tor jest w pełni konfigurowalny, więc przebieg trasy jest ustalany zgodnie z zapotrzebowaniem organizatora przejazdów.

Dane techniczne toru:

DŁUGOŚĆ TORU:

2500 metrów

SZEROKOŚĆ TORU:

12 metrów

NAJDŁUŻSZA PROSTA:

500 metrów

ILOŚĆ ZAKRĘTÓW:

7 (5 lewych, 2 prawe)

NAWIERZCHNIA TORU:

betonowa

Rzut okrążenia:

brak podlgądu

Tor wyścigowy w Bednarach

Teren obiektu jest w pełni przystosowany do organizacji imprez motoryzacyjnych, szkoleń i eventów. Posiada liczne sale szkoleniowe, salę restauracyjną, bazę noclegową, rozbudowany warsztat, a także inne udogodnienia – m.in. namiot sferyczny czy symulator jazdy. Tak więc można zrealizować swój autoprezent, odbyć przejazd sportowym samochodem czy zorganizować wydarzenie z motywem motoryzacyjnym.

 

Oczywiście tor wyścigowy w Bednarach to także świetna baza wypadowa do zwiedzenia regionu. Jeśli więc przyjeżdżasz z daleka, możesz przetestować superszybki samochód na torze, a później wybrać się do Poznania czy Gniezna albo skorzystać z noclegu na terenie obiektu. Co ciekawe, w ofercie jest nawet apartament z widokiem na cały tor! Zapraszamy więc do skorzystania ze wszystkich uroków toru Bednary Driving City i naszej oferty – gwarantujemy, że przejazd sportowym samochodem dostarczy każdemu mnóstwa emocji. To autoprezent nie tylko dla mężczyzn, ale i świetny podarunek dla kobiet, które również uwielbiają szybką jazdę.

SAMOCHODY DOSTĘPNE NA TORZE BEDNARY: