fbpx

Przejażdżka sportowym autem po Torze Koszalin

Tor Koszalin, znany także jako Motopark Koszalin, ulokowany jest niemal w samym sercu tego miasta. Od znanego centrum handlowego Atrium dzieli go zaledwie 1,5 km, a od Rynku Staromiejskiego 2km. To jedno z najciekawszych miejsc tego typu nie tylko w regionie, ale i całej Polsce. Obiekt jest niezwykle duży – zajmuje aż 5 hektarów i składa się na niego tor wyścigowy, tor terenowy oraz sekcja gruntowa SuperMoto.

 

Na terenie toru wyścigowego w Koszalinie regularnie organizowane są imprezy sportowe i integracyjne, których tematem przewodnim jest motoryzacja. Co więcej, można tu również odbywać przejazdy sportowymi samochodami, szlifować swoje umiejętności w zakresie bezpiecznej jazdy czy realizować otrzymane autoprezenty i testować najlepsze samochody w z naszej oferty. Tor dzieli się bowiem na dwie sekcje – szybką i techniczną. Pierwsza pozwala uwolnić konie mechaniczne i przetestować osiągi auta, z kolei ta druga dedykowana jest nauce kierowania pojazdem i panowania nad nim w różnych warunkach.

Tor wyścigowy Koszalin

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać tor wyścigowy Koszalin? Odległość ma dla Ciebie drugorzędne znaczenie, ale ważne, by tor był dobrej jakości i dostarczył mnóstwa emocji. W takim razie warto zapoznać się ze specyfiką tego miejsca. Nitka główna ma długość 1050 metrów. Asfaltowa, gładka nawierzchnia gwarantuje świetną przyczepność i pozwala na bezpieczną i techniczną jazdę. Niemniej tor Koszalin posiada wzniesienia, które potęgują fantastyczne wrażenia z jazdy na torze wyścigowym. Kolejny atut o którym nie możemy zapomnieć to liczne zakręty, posiadające różne kąty i parabole. Nie brakuje tu również prostych, na których możesz testować osiągi auta.

 

Dobra informacja jest też taka, że tor Koszalin jest wyposażony w wygodne trybuny, zapewniające idealny widok na tor wyścigowy. Wybierasz się z rodziną albo znajomymi, którzy będą Cię dopingować w trakcie przejazdu sportowym samochodem? A może to Ty chcesz zobaczyć, jak osoba, które podarowałeś auto prezent radzi sobie na torze? Warunki na torze sprzyjają takim okolicznościom, bowiem widzowie mogą obserwować tor z trybun.

 

Na terenie obiektu znajdują się też toalety i natryski, pole campingowe, sala wykładowa wyposażona w multimedia. W trakcie eventów i wydarzeń motoryzacyjnych najczęściej organizowany jest catering w postaci food trucków. Tor wyścigowy Koszalin umożliwia także wypożyczenie gokarta czy obejrzenie pokazu kaskaderskiego.

Dane techniczne toru:

DŁUGOŚĆ TORU:

1050 metrów

SZEROKOŚĆ TORU:

10 metrów

ILOŚĆ ZAKRĘTÓW:

10 (6 w prawo, 4 w lewo)

NAJDŁUŻSZA PROSTA:

200 metrów

NAWIERZCHNIA TORU:

asfaltowa

Rzut okrążenia:

brak podlgądu

Tor wyścigowy w Koszalinie

Co jeszcze może Cię zainteresować, jeśli chodzi o tor wyścigowy w Koszalinie? Otóż niewątpliwą zaletą jest niewielka szerokość toru – ta waha się w granicach 8-10 m, przez co jazda bywa naprawdę emocjonująca i ekstremalna – szczególnie na łukach. Na trasie toru znajduje się aż 10 zakrętów, 6 w prawo i 4 w lewo. Jego bezsprzecznym atutem jest też zmienna konfiguracja trasy. Dzięki temu możliwe jest tworzenie różnorodnych odcinków, dostarczających odmiennych emocji. Przejażdżka sportowym samochodem na torze wyścigowym w Koszalinie może więc odbyć się na różnych trasach, a Ty możesz testować za każdym razem inne pojazdy. Zachęcamy więc do sprawdzenia naszej propozycji. Spełnij swoje marzenie i wybierz jazdę na torze wyścigowym bądź podaruj komuś auto prezent. Zapraszamy!

SAMOCHODY DOSTĘPNE NA TORZE KOSZALIN: