fbpx

Przejażdżka sportowym autem po Torze kartingowym Silesia Ring

Chcesz sprawdzić swoje umiejętności na torze kartingowym? Szukasz pomysłu na auto prezent dla znajomego albo bliskiej osoby? A może chcesz zorganizować wieczór kawalerski, firmową imprezę czy spotkanie integracyjne w towarzystwie motoryzacyjnych emocji? W takim razie warto sprawdzić, co ma do zaoferowania tor Silesia Ring kartingowy. To nowoczesny obiekt, ulokowany w okolicy Opola i autostrady A4, na terenie lotniska w Kamieniu Śląskim.

 

Tor kartingowy Silesia Ring jest częścią toru wyścigowego w Kamieniu Śląskim, który powstał w 2016 roku. To nowoczesny, a zarazem świetnie ulokowany obiekt, który ma sporo do zaoferowania zwolennikom szybkiej i technicznej jazdy. To, co warto wiedzieć na temat tego toru, to fakt, że trasa kartingowa jest różnie wyznaczana – zależnie od warunków bezpieczeństwa oraz możliwości wykonywania przejazdów. Może to być więc jedna z dwóch małych pętli głównego toru wyścigowego.

Tor kartingowy Kamień Śląski

Odcinek kartingowy toru wyścigowego Silesia Ring to znakomita gratka dla zwolenników technicznej, ale i ekstremalnej jazdy. Przejażdżka gokartem różni się od prowadzenia zwykłego auta, ponieważ jazda sprowadza się głównie do obsługi kierownicy oraz odpowiedniego operowania pedałami. Możesz więc z powodzeniem poczuć prędkość na krętej pętli i szlifować swoje zdolności kierowcy. Również jazda sportowym samochodem po torze kartingowym dostarczy Ci innych wrażeń, aniżeli na dużej pętli.

 

Tor kartingowy Kamień Śląski zlokalizowany jest na terenie lotniska. To bardzo istotne, bowiem na jazdę wpływa przede wszystkim jakość nawierzchni. Asfaltowa, czyli taka jak na Silesia Ring, zapewnia najlepszą przyczepność. Oczywiście ważne są też stan techniczny pojazdu, wilgotność toru (ta zmniejszająca przyczepność) czy umiejętności kierowcy.

Dane techniczne toru:

DŁUGOŚĆ TORU:

1500 metrów

SZEROKOŚĆ TORU:

od 12 do 15 metrów

ILOŚĆ ZAKRĘTÓW:

7 (5 prawych, 2 lewych)

NAJDŁUŻSZA PROSTA:

600 metrów

NAWIERZCHNIA TORU:

betonowa

Rzut okrążenia:

brak podlgądu

– start

– meta

>> – kierunek jazdy

– linia jazdy

Przygotuj się do spełnienia swojego marzenia!

Prędkość przejazdu należy dostosować do toru oraz panujących na nim warunków. Tor kartingowy Silesia w Kamieniu Śląskim wychodzi naprzeciw najwyższym standardom bezpieczeństwa, dlatego zawsze to organizator wyznacza trasę małej pętli, adekwatnie do warunków technicznych, panujących na torze. Długość toru to około 1500 m, szerokość 12-15 m, najdłuższa prosta 600 m, a ponadto zawiera on aż 7 zakrętów.

 

Większą część trasy toru kartingowego Silesia Ring pokonasz nieustannie wciskając pedał gazu, bowiem nie ma dużej konieczności częstego zwalniania. Najczęściej pedał hamulca musisz wcisnąć przed bardzo ostrymi zakrętami lub gdy flagi sygnalizacyjne dadzą znać o kolizji.

 

Doświadcz emocji, podnieś adrenalinę i skorzystaj ze wszystkich atutów, jakie oferuje tor kartingowy Silesia w Kamieniu Śląskim. Spraw sobie autoprezent albo podaruj go bliskiej osobie. Moc emocji gwarantowana. Jazda po torze wyścigowym to świetna rozrywka dla każdego – bez względu na płeć, wiek czy umiejętności za kierownicą. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

SAMOCHODY DOSTĘPNE NA TORZE SILESIA RING KARTING: