fbpx

Przejażdżka sportowym autem po Torze Słomczyn

Tor Słomczyn Warszawa często kojarzy się z wyścigami rallycrossu. Niemniej musisz wiedzieć, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych torów wyścigowych w Polsce. W 2016 roku przeszedł on gruntowną modernizację i dziś stanowi niezwykle interesujący obiekt do testowania superszybkich samochodów. Tak więc, jeśli marzy Ci się przejażdżka sportowym samochodem, chcesz sprezentować komuś jazdę na torze wyścigowym albo zorganizować event z motywem motoryzacyjnym, warto rozważyć tor Słomczyn jako lokalizację!

 

Tor Słomczyn znajduje się w odległości ok. 40 kilometrów od Warszawy, dlatego stanowi świetny punkt wypadowy dla mieszkańców regionu, ale też dla zwiedzających stolicę. Odwiedzinom sprzyja także dojazd – bliskość DK50 i drogi ekspresowej S7 sprawia, że dojazd jest szybki i bezproblemowy. Regularnie odbywają się na nim liczne imprezy i wydarzenia o charakterze motoryzacyjnym, na które tłumnie przybywają profesjonalni kierowcy z całej Polski, ale i fani, którzy w roli widzów obserwują zmagania na torze.

Tor wyścigowy Słomczyn Autodrom

Tor wyścigowy Słomczyn Autodrom dzieli się na 3 części – pętlę samochodową, pętlę kartingową oraz pętlę rallycross. Ciebie z pewnością najbardziej interesuje ta pierwsza, bowiem to na niej można zrealizować przejazd sportowym samochodem. Otóż nitka jest asfaltowa i idealnie gładka, co gwarantuje świetną przyczepność. Liczy ona ok. 1,2 kilometra długości i ma 16 metrów szerokości.

 

Tor Słomczyn charakteryzują liczne łuki, ciasne zakręty oraz długie proste, na których możesz sprawdzić osiągi auta. Wybierając jazdę na torze wyścigowym, zyskasz możliwość, by maksymalnie wykorzystać potencjał testowanego auta – a z pewnością będzie to luksusowy, superszybki samochód.

 

Wracając jednak do samego obiektu, imponująca jest szerokość toru, zapewniająca należyte bezpieczeństwo. Na oddanej do użytku nitce najlepiej sprawują się auta o sztywnym zawieszeniu – nawierzchnia jest asfaltowa, a na trasie czeka na Ciebie aż 14 zakrętów o różnym kącie ostrości.

Dane techniczne toru:

DŁUGOŚĆ TORU:

2500 metrów

SZEROKOŚĆ TORU:

12 metrów

NAJDŁUŻSZA PROSTA:

500 metrów

ILOŚĆ ZAKRĘTÓW:

7 (5 lewych, 2 prawe)

NAWIERZCHNIA TORU:

betonowa

Rzut okrążenia:

brak podlgądu

Tor wyścigowy w Słomczynie koło Warszawy

Autodrom Słomczyn jest obiektem sporych rozmiarów, a jego atutem są wysokie trybuny, z których widzowie mogą obserwować, co dzieje się na torze i dopingować swoich faworytów. Oczywiście właściciel obiektu zadbał też o miejsca parkingowe i toalety, a podczas organizowanych eventów motoryzacyjnych można napotkać na liczne food trucki z jedzeniem.

 

Chcesz osobiście doświadczyć wrażeń i przekonać się, co ma do zaoferowania tor wyścigowy w Słomczynie koło Warszawy? A może chcesz sprawić komuś autoprezent lub zorganizować wydarzenie – np. imprezę integracyjną czy wieczór kawalerski, podczas których uczestnicy będą mogli skorzystać z przejażdżki sportowym samochodem? Zapraszamy do kontaktu! Dołożymy wszelkich starań, by spełnić Twoje oczekiwania. Gwarantujemy moc emocji i wrażenia, których nie zapomnisz do końca życia! Pamiętaj, że jazda na torze wyścigowym to gratka dla każdego – bez względu na płeć czy wiek.

SAMOCHODY DOSTĘPNE NA TORZE SŁOMCZYN: